Adventný kalendár Mama svet

Aby vás po Vianociach nezasypali hračky – alebo prečo na zozname nie je nič zlé

Blížia sa Vianoce a to znamená vymýšľanie darčekov. U nás už táto téma začala byť aktuálna pár týždňov dozadu. A musím nás pochváliť, k dnešnému dňu už máme všetky darčeky zariadené. Ale... Je tu jedno ale, ktorému sa dnes budem venovať. Tým ale sú darčeky pre Riška. Celá rodina sa nás pýta, čo mu majú dať. Ja mám des z toho, že nás po Vianociach zasypú hračky a zbytočné haraburdy. Ako sa tomu vyhnúť?

Či sa nám to páči, alebo nie, darčeky sú neoddeliteľnou súšasťou týchto zimných sviatkov. Môžete všetkým orzprávať koľko chcete, že nič nepotrebujete, aj tak nejaký ten darček dostanete. Veď aj vy si nedáte povedať a tiež svojich blízkych obdarujete. Je to prirodzené, láka nás robiť druhým radosť. S dieťaťom to však začína byť o niečo zložitejšie. Chcela by som, aby sa Riško naučil, že nemusí mať kopec hračiek a všetko na čo si zmyslí. Rovnako ma viedli moji rodičia a som im za to vďačná. Tiež by som sa rada vyhla takým tým zbytočnostiam, ktoré mu nič nedajú Nie, nie som Montessori matka, ani nezbrojím proti plastovým hračkám. Len chcem, aby moje dieťa nezasypali blbosti. 

 

 

Ako na to?

Spíšte zoznam. Vy vymyslite darčeky, ktoré má vaše dieťa dostať a posuňte ho rodine. Vy predsa najlepšie viete, čo potrebuje a čo je preň podľa vás vhodné. Vyhnete sa duplicitným a zbytočným darom, ktoré budú zavadzať niekde v kúte. Možno vám príde divné diktovať druhým čo majú kúpiť, no verte mi, aj oni sa potešia, že si nemusia lámať hlavu a strácať sa hodiny v útrobách hračkárstva a detských obchodov. Najväčšia pomôcka je to pre tých bezdetných. Keď dostanú presný návod čo kde zoženú, budú šťastní. Na zoznam dajte veci z rôznej cenovej kategórie, aby si vybral každý podľa svojho rozpočtu a úmyslu. a prpravte sa, aj napriek zoznamu sa môže stať, že nejakú vec navyše aj tak dostanete, no nebude ich toľko ako bez zoznamu. 

Prajem vám pevné nervy a prípravy na najkrajšie sviatky v roku bez stresu. A aby som vám trochu pri spisovaní zoznamu pomohla, mám pre vás pripravený aj tipy na darčeky pre dieťa okolo 1 roka. Ale to až nabudúce.

P.S.: Inak tieto fotky vznikli veľmi rýchlo a provizórne. Pri Richardovi sa fotí dosť ťažko, ako vidíte, hneď keď zbadal foťák, ponáhľal mi ho brať. A inokedy nie je svetlo, takže ich prosím ospravedlnte tentokrát.

PHOTOS BY: NITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *