Adventný kalendár

9. Moje vlasové premeny / Adventný kalendár

Vlasy, koruna krásy. Ja som s tými svojimi nikdy nebola spokojná. Ale to je asi málo ľudí. Vždy som túžila po hustej havranej štici. Tú som žiaľ po ocinovi nezdedila, a tak som sa musela naučiť žiť s mojimi jemnými svetlými vlasmi. S nástupom na strednú som však dostala povolenie na farbenie a celý ten kolotoč mohol začať. Na Instagram som uverejnila fotku, kde mám hnedé mikádo. Pýtala som sa vás, či by ste chceli článok o mojich vlasových experimentoch. Výsledok bol jednoznačný - áno. A tak ho tu teda máte. 

Povyberala som asi tie najzásadnejšie zmeny. Fotky sú naozaj rôzne, keďže kedysi som ich kvalitu alebo formát až tak neriešila. Môžete na nich vidieť moje premeny od pätnástich až do dnes. Zo začiatku som sa teda najviac zabávala prechodom medzi tmavou hnedou a následne opäť poriadne peroxidovou blond. Moje vlasy to dokonca celkom dobre zvládali. Tiež strihy boli menej odvážne. Buď som mala vlasy dlhé, alebo skrátené na boba.

Až som sa raz odhodlala na radikálnu zmenu účesu a dala som sa ostrihať celkom na krátko. Toho som sa vždy bála, pretože som mala pocit, že to ešte viac zvýrazní môj dlhý krivý nos. No vekom a týmto experimentom som sa zmierila aj s ním a tak už nič nestálo v ceste, aby som nosila krátky účes. Pred svadbou som si síce ešte prešla opäť na mňa pomerne dosť dlhými vlasmi, no po svadbe išli opäť dolu. A od vtedy, už dva roky, nosím vlasy stále vystrihané.

Okrem toho, toto posledné leto sa nieslo v znamení farieb. Konečne som naozaj experimentovala a vyskúšala aj niečo odvážnejšie, čo sa mi na takomto krátkom účese veľmi páčilo. Uvidím, čo prinesie nadchádzajúce obdobie. Momentálne som niekde medzi stálym nadšením z krátkych vlasov a chuťou nechať ich opäť raz dorásť. A tá spomínaná havrania čierna ostane mojim nesplneným snom, pretože na tú si naozaj trúfam radšej len vo forme parochne. 

bonusová 😀

Snažila som sa fotky usporiadať približne chronologicky, takže celkom dobre vidieť, čím všetkým si moje vlasy prešli. Tiež radi experimentujete s vlasmi, alebo ste verný radšej jednému účesu, prípadne len s malými zmenami?

PHOTOS BY: NITA (archív)

(2) komentár

  1. wow tak to bolo veru vela zmien a premien. Mne sa najviac pacis v kratkych variaciach. Zaujimava je ta s ofinou dopredu a dooranzova kde mas taky vyrazny nahrdelnik, ale aj tie dofialova boli super. a aj sucasne. Ja ked som ta prvykrat uvidela na bloger bazare tak prve co mi preslo hlavou bolo ze super vlasy. Ja na kratke nemam odvahu tak ma fascinuje ked niekto ma a este sa mu to aj hodi;)

    1. Nita hovorí:

      No to veru bolo a myslím si, že ešte neskončili 😀 Ja sa v krátkych tiež cítim asi najlepšie, no keď mňa to vždy všetko omrzí a potom chcem zas niečo iné 😀 A ďakujem za pochvalu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *