Adventný kalendár

8. Čo všetko nosím v kabelke / Adventný kalendár

Pozná to asi každá žena, otvoríte kabelku a hľadáte niečo konkrétne. No ono to tam proste nie je. Teda je, len to neviete nájsť. Musíte prekutrať celý obsah, kým v tom najzapadlejšom mieste objavíte čo ste hľadali. Tak a tomu je u mňa už niekoľko rokov koniec. Chcete mať v kabelke poriadok a naozaj len to najnutnejšie? Zaobstarajte si problémy s krčnou chrbticou.

Teraz samozrejme žartujem. Boľavý krk nie je žiadna sranda a poriadok v kabelke sa dá zabezpečiť aj inak. No mňa k tomu donútila práve spomínaná krčná chrbtica. Ako ma začal bolievať krk a z neho následne hlava, zmenšila som kabelku a tiež zredukovala jej obsah. A čuduj sa svet, nikdy mi nič nechýbalo. Zistila som, že pred tým som so sebou nosila plno zbytočností, ktoré keď sa všetky zozbierali, boli len zbytočne ťažké a aj tak som ich väčšinu času nepotrebovala. Inak ak čakáte dokonale zladené doplnky a krásne obaly, ani radšej nepozerajte ďalej. Na to si nepotrpím a myslím si, že tak reálne nevyzerá kabelka žiadnej ženy, okrem tých slečien z Instagramu, ktoré kvôli fotke všetko dokonale zladia.

 

Nevyhnutnosti

Najskôr som teda všetko vyhádzala. Už so sebou nenosím žiadnu kozmetickú taštičku. Cez deň si nos aj tak nepudrujem, ani sa nanovo nelíčim ani nič podobné. Stačí mi jeden rúž a zrkadielko. Niekedy nemám ani to zrkadielko keď zvolím príliš malú kabelku. Potom sa u mňa z týchto kozmetických vecí nájdu ešte vreckovky. Tie by teda naozaj nemali chýbať v žiadnej dámskej kabelke. A od kedy som tehotná, nosím so sebou tiež vlhčené dezinfekčné utierky. Zvýšila som trochu opatrnosť, pred tým som to až tak nepreháňala. 

Potom sa u mňa nájde malá kapsička so slúchadlami a USB kľúčom. Slúchadlá mám len úplne obyčajné, keďže ich využívam maximálne len keď cestujem vlakom. Ďalej sú tam vizitky, pero, cukríky alebo žuvačky, kľúče a teda samozrejme peňaženka a telefón. A ešte tá plechová krabička so sovou. V tej boli detské leukoplasty. Kúpila som ju pred pár rokmi v DM-ke. Leukoplasty sa už minuli, no doplnila som ich novými, takže sú v nej tie a ešte ju využívam ako obal na lieky. Mám tam vždy nejaké tie analgetiká, niečo na žalúdok a tak, jednoducho to, čo sa môže vždy zísť. 

Teraz počas tehotenstva so sebou nosím aj ten žltý obal. V ňom mám tehotenskú knižku a všetky potrebné papiere a snímky z ultrazvuku. 

Diár, ten nenosím stále. Nájdete ho u mňa len vtedy, ak si beriem trošku väčšiu kabelku a je možnosť, že by som ho nevyhnutne potrebovala. Všetko mám totiž pre istotu zapísané aj v telefónnom kalendári, takže diár vždy až tak nevyhnutne nepotrebujem. Možno vám príde zbytočné, mať veci takto duplicitne poznačené, no mne tento systém vyhovuje a primárne využívam klasický diár. 

Inak mi všetky tieto veci vojdu do malej kabelky. Najväčší problém mávam s peňaženkou, pretože tá je dosť veľká a zaberá vždy najviac miesta. Musím si zaobstarať nejakú menšiu, len tam je vždy problém, že do malých nepomestím všetky tie kartičky z obchodov, pre ktoré sa mi manžel vždy smeje, že sú aj tak úplne zbytočné. Tiež ste taký zberateľ vernostných kárt? Prosím povedzte, že v tom nie som sama 😀 .

A ako je na tom vaša kabelka? Nosíte veľkú tašku plnú všetkého možného, alebo len malú kabelku s nevyhnutnosťami? Ja som si vedomá, že s príchodom dieťaťa sa množstvo nevyhnutností zvýši, no ja to určite nejako vymyslím 😀 Ešte mám čas kým budeme mať po ruke vždy kočík. 

 

PHOTOS BY: NITA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *