Adventný kalendár

5. Jeden deň s Elou / Adventný kalendár

Opäť mám pre vás článok, aký tu ešte nebol. Keď má človek pripraviť obsah na každý deň, nestačí sa čudovať aký je zrazu kreatívny. Ja som teda tuho dumala, čo všetko by som do adventného kalendára mohla pridať aby bol pestrý a zaujímavý a aby som naozaj mala obsah na každý deň až do Vianoc. No a dnes vám preto prinášam jeden deň zo života našej Ely.

Ak by ste ju ešte nepoznali, je to naša fenka francúzskeho buldočka. V januári bude mať dva roky a je to asi ten najživší buldoček na svete. Hlavne keď príde návšteva. Vtedy sa nezastaví a celý čas skáče, nosí všetky hračky čo má a vynucuje si pozornosť.

Jej ďalšou záľubou je jedlo. Hoci ju strážime a nedostáva nič od stola, keby mohla zje hádam aj taniere. No keďže tieto psíky majú nábeh k nadváhe, Ela má smolu. Papá len granule a občas nejakú zeleninu prípadne ovocie. A aj napriek takejto diéte váži úctyhodných 12kg. 

Možno si niekto povie, chudák pes, nič jej nedajú. A to som vám ešte nepovedala, že u nás panujú prísne pravidlá. Elu síce zbožňujeme, no žiadne chodenie na gauč alebo do postele sa u nás veru nekoná. V tomto sme sa s Michalom našťastie zhodli. Ela má svoj mäkký plyšový peliešok a my čisté periny a gauč bez chlpov. Ak si teraz hovoríte, načo ju teda majú keď ju ani do postele nepustia, zadržte. Nemyslím si, že láska k zvieratku sa musí prejavovať tým, že mu dovolíte všetko. Aj psík musí mať svoje hranice. My ju vystískame, potúlime, no to všetko sa dá aj bez toho aby s nami spávala v posteli. Pár výnimiek mala, keď sme boli obaja chorý a celý deň sme preležali na gauči. Ale to už skončilo. Trénujeme na bábätko - bola by som nerada, keby bolo celé od jej chlpov. Aspoň kým sa nezačne šuchtať po zemi. Na fotkách nižšie uvidíte, ako pohodlne si hovie vo vlastnom. 

No čo by som vám o nej ešte povedala? Je to riadny huncút, má nespočetné množstvo výrazov tváre. Fakt, to by ste neverili. Hlavne keď ráno príde k posteli a kuká na vás ako taký malý generál. Jej pohľad jasne hovorí "vstávaj už!"  Občas sa jej horná pera zasekne za zuby a vyzerá naozaj komicky, a potom má tiež taký ten typický šteniatkovský výraz. Hlavne keď sedí a pozerá na vás ako jete. Vtedy je najkľudnejšia a dokáže na vás uprene hľadieť hoci aj hodinu. 

A hoci nás občas dokáže naozaj naštvať, je to naše zlato a nedali by sme ju za nič na svete. Teraz už len čakáme, ako bude reagovať na príchod malého. Ale to ukáže len čas, tak držte päste aby to dobre dopadlo. 

Dobré ráno
Tak čo dnes budeme robiť?
Čo to tu chystáš?
Ja ti teda zapózujem keď už ideš fotiť.
Je tam aj niečo pre mňa?
Zase nič?
Tak aspoň tie náušnice mi požičaj.
Nefoť ma! Vidíš, že som sa zašpinila.
Tam je pes.
Nechápem prečo sa so mnou čivavy nechcú hrať.
Poďme už domov, zima je.
Budeš sa so mnou hrať?
Jáj, ty chystáš večeru.
Ktoré je moje?
Mňa tie vaše filmy nebavia, idem radšej spať.

Inak Ela má aj svoj Instagram. Nájdete ju tam ako @ela.andtheworld

PHOTOS BY: NITA

(2) komentár

  1. Ta je náádherná 🙂
    My máme u babičky mopsíka zas pro změnu. A ta je teda ohromně rozmazlována, až občas nechápu, jak to mí prarodičové mohou dovolit. Může všude, může jíst všude a dělat všechno – taky podle toho vypadá, váží snad 2x tolik, než by měla :/

    1. Nita hovorí:

      Odkazuje, že ďakuje 🙂 No aj ona by bola rozmaznaná, keby bola u svokrovcov, tam sa darmo snažíme, všetko má dovolené. Už aspoň s jedlom ako tak pochopili, že jej nemôžu dať všetko, lebo potom má problémy so žalúdkom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *