Móda

5 dôvodov, prečo prekutrať mamin šatník

Nedávno som bola opäť na návšteve u maminy v šatníku. Povyberala mi pár super letných vecí, ktoré celé roky opatrovala. Odniesla som si dve blúzky, dve sukne a jednu vestu. Ešte veru neviem, či sa mi všetko podarí zakomponovať do môjho šatníka, no určite sa posnažím a ukážem vám to aj tu. 

vintage

Maminina košeľa

Dnes tu mám prvý z týchto kúskov, farebnú ľahučkú košeľu. Tú si mamina šila sama, rovnako ako veľa jej vecí. Kiežby som aj ja bola v tomto taká šikovná. Šijací stroj síce mám, no viac ako na levanduľové vrecká si zatiaľ netrúfam. Ale vráťme sa ku košeli. Je to skvelý letný kúsok, ktorý sa dá nakombinovať na tisíc spôsobov. Ja som to tentokrát poňala tak viac elegantne s culottes nohavicami a vysokými páskovými sandálikmi. Cítila som sa trochu retro, trochu dovolenkovo, no hlavne výborne. A nemôžem si pomôcť, na fotkách si pripadám úplne ako mamina keď mala krátke vlasy. Hoci tá ich v tom čase mala ryšavé. Ľudia nám síce vravia, že sa veľmi podobáme, no teraz mi to tak nejak viac došlo. Myslím si, že je to práve tou jej blúzkou. Keď sa v nej vidím, úplne akoby som videla ju. A práve to je na takýchto veciach to najlepšie, majú v sebe niečo viac. A ak chcete vedieť prečo ešte sa oplatí prekutrať mamin šatník, čítajte ďalej. 

vintage

vintage

vintage

5 dôvodov

1. Poklady

V maminej skrini je často ukrytý ten najväčší módny poklad. Ich veci boli omnoho kvalitnejšie a krajšie ušité ako tie dnešné. Tiež si na ne dávali väčší pozor a celé roky ich s láskou opatrovali. Možno z nostalgie a možno dúfali, že ich raz posunú svojim dcéram. Hneď teraz sa tej svojej opýtajte, či a kde tie poklady ukrýva.

vintage

vintage

2. Vintage

Ak nájdete niečo hoci aj spred tridsiatych rokov, budete sa môcť hrdo popýšiť vintage kúskom, ktoré sú dnes vzácne. A aj keď možno nebude mať vysokú finančnú hodnotu, tú citovú určite.

3. Originál

Je obrovská pravdepodobnosť, dokonca by som povedala, že je to viac než isté, že taký istý kúsok nebude mať nikto iný. Takže budete originálne. 

vintage

vintage

4. Slow fashion

Podporíte slow fashion, dáte starému oblečeniu druhú šancu na nový život. A to je predsa v dnešnej dobe, keď sa produkuje obrovské množstvo textilného odpadu veľké plus. Dobrý pocit zaručený.

5. Zábava

Keď už nič iné, bude to zábava. Spravte si babské popoludnie, otvorte si napríklad fľašu vínka a skúšajte jeden kúsok oblečenia za druhým. Uvidíte, koľko nových vecí sa dozviete. Maminka si zaspomína a vy budete zas o niečo múdrejšia. A nájdené poklady budú mať ďalšiu pridanú hodnotu - ešte hlbší vzťah s mamou. 

vintage

vintage

vintageKabelka - Aldo/ Náušnice - H&M

vintage

vintage

vintage

PHOTOS BY: MICHAL BÉRES (blog: CHILLI MØNKEY)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *